To so investicijske strategije naložb najbogatejšega 0,001 odstotka ljudi!
V svetu financ obstaja elitna skupina posameznikov, ki svoje bogastvo merijo v stotinah milijonov, celo milijardah dolarjev. Ti centimimilijonarji, kot jih imenuje Kevin Teng iz WRISE Wealth Management v Singapurju, predstavljajo vrh piramide bogastva. Po podatkih, ki jih je podal Teng, je globalna populacija teh posameznikov približno 28.420 ljudi, ki so večinoma skoncentrirani v svetovnih finančnih in gospodarskih središčih, kot so New York, Bay Area, Los Angeles, London in Peking.
1. Finančna infrastruktura in naložbene strategije
Mesta, kot so New York in London, ne ponujajo samo močne finančne infrastrukture, ampak tudi živahne podjetniške ekosisteme in donosne nepremičninske trge. To privlači izjemno bogate posameznike, ki iščejo priložnosti za rast in ohranjanje svojega bogastva. Kevin Teng pojasnjuje, da so naložbene strategije teh posameznikov zelo selektivne in se izogibajo hitrim, nelikvidnim in nepreverjenim naložbam. Namesto tega se osredotočajo na dolgoročno ohranjanje in rast svoje zapuščine.
2. Nepremičnine kot ključna komponenta portfeljev
Med najbolj priljubljene naložbe centimimilijonarjev spadajo nepremičnine, zlasti tiste razreda A in “trofejne nepremičnine”. Salvatore Buscemi, izvršni direktor Dandrew Partners, pojasnjuje, da ti posamezniki preferirajo stabilne dele nepremičnin, ki so bile običajno zgrajene v zadnjih 15 letih. Michael Sonnenfeldt, predsednik mreže Tiger 21, navaja, da naložbe v nepremičnine običajno predstavljajo približno 27 odstotkov portfelja teh vlagateljev.
3. Družinske pisarne in njihove funkcije
Posamezniki s takšnim premoženjem običajno svoja sredstva upravljajo preko enodružinskih pisarn, ki skrbijo za vse, od dediščine do neposrednih družinskih stroškov. Andrew Amoils, analitik pri New World Wealth, opisuje, kako te pisarne pogosto vključujejo tudi veje za dobrodelne ustanove in tvegani kapital, ki investira v hitro rastoča zagonska podjetja. Število družinskih pisarn se je od leta 2019 potrojilo in v letu pred tem upravljalo s skupno ocenjenimi 6 bilijoni dolarjev sredstev.
4. Alternativne in ekskluzivne naložbene možnosti
Poleg tradicionalnih naložb, kot so nepremičnine in družinske pisarne, izjemno bogati posamezniki raziskujejo tudi možnosti nakupa deležev v profesionalnih športnih ekipah. Buscemi izpostavlja, da lastništvo deleža v športni ekipi ni le finančna naložba, ampak tudi potrditev statusa in sredstvo za druženje z ljudmi podobnega statusa. V ZDA, na primer, je nakup ekipe NFL, kot je storil Jerry Jones z Dallas Cowboys leta 1989, znak prestiža.
5. Obravnavanje alternativnih naložb
Teng iz WRISE prav tako opozarja, da so centimimilijonarji vse bolj zainteresirani za alternative, kot so zasebna posojila, tvegani kapital, zasebni kapital in realna sredstva. Ti posamezniki iščejo vire donosa zunaj običajnih trgov, kar odraža naraščajoči apetit po netradicionalnih sredstvih z edinstvenimi profili tveganja in donosa.
Investicijske strategije 0,001 odstotka najbogatejših posameznikov na svetu se torej močno razlikujejo od strategij povprečnega vlagatelja. Njihov pristop k naložbam se osredotoča na dolgoročno ohranjanje in rast bogastva z izbiro stabilnih, likvidnih in ekskluzivnih naložbenih možnosti, ki zagotavljajo ne samo finančno varnost, ampak tudi družbeni prestiž.
[Vir: CNBC]; Portal24; Foto: Pixabay