Domžale odprle vrata novega Centra za duševno zdravje otrok

Domžalski Center za duševno zdravje otrok in mladostnikov ter Razvojna ambulanta s centrom za zgodnjo obravnavo sta nedavno pričela delovati na novi skupni lokaciji v Podrečju pri Domžalah. Po navedbah Zdravstvenega doma (ZD) Domžale ta poteza zagotavlja boljše pogoje za delo strokovnjakov in celostno obravnavo otrok in mladostnikov.

Sodobni način življenja in hiter tempo prinašata vse večje število duševnih težav med otroki in mladostniki, vključno s stresom, depresijo, anksioznostjo, hiperkinetičnimi motnjami ter motnjami hranjenja. Kot odgovor na te izzive je ZD Domžale izvedel širitev in združitev zdravstvenih dejavnosti, namenjenih duševnemu zdravju otrok. Center za duševno zdravje otrok in mladostnikov igra ključno vlogo pri reševanju teh težav, saj nudi strokovno podporo in pomoč otrokom, mladostnikom in njihovim staršem. Nedavno so pridobili dodaten tim strokovnjakov, kar je povečalo prvotni tim na 30 članov.

Nova lokacija omogoča širitev in zaposlitev novih sodelavcev

Direktorica ZD Domžale, Renata Rajapakse, je izpostavila, da nova lokacija omogoča širitev in zaposlitev novih sodelavcev, kar bo centru omogočilo zgodnejšo in kakovostnejšo obravnavo duševnih težav otrok. Multidisciplinaren pristop je ključnega pomena za celostno obravnavo otrok in mladostnikov, kar omogoča sodelovanje različnih strokovnjakov, kot so pedopsihiater, klinični psihologi, psihologi, specialni pedagogi, socialni delavci, delovni terapevti, medicinske sestre in logopedi. Vodja centra in specialist otroške in mladostniške psihiatrije, Matija Klasinc, je pojasnil, da strokovnjaki na timskih sestankih skupaj sprejemajo odločitve in določajo najustreznejšega strokovnjaka za individualno obravnavo.

Razvojna ambulanta s centrom za zgodnjo obravnavo se osredotoča na specialne fizioterapevte in delovne terapevte, ki izvajajo specialno razvojno fizio in delovno terapijo v velikih in opremljenih prostorih. Z združitvijo v istih prostorih bodo strokovnjaki centra in razvojne ambulante tesneje sodelovali, kar bo omogočilo boljše povezovanje med različnimi programi.

Širitev in selitev obeh centrov omogočata zaposlitev novih strokovnjakov, kar bo pripomoglo k skrajšanju čakalnih dob in povečanju dostopnosti do razvojne in duševno-zdravstvene oskrbe otrok in mladostnikov, so še poudarili v ZD Domžale.

[Vir; STA]; Portal24; Foto: ZD Domžale